EUCHNER – More than safety.
EUCHNER – More than safety.
EUCHNER – More than safety.
EUCHNER AKADEMIE 2025
Úvodní stránkaMicrositeEUCHNER AKADEMIE 2025

EUCHNER AKADEMIE 2025

Pozvánka na odborné semináře a workshopy

Vážení zákazníci a partneři,

EUCHNER AKADEMIE pro Vás připravila v roce 2025 tyto odborné semináře a prakticky zaměřené workshopy:

Bezpečnost strojních zařízení: Od teorie k bezpečnému provozu

Dvoudenní všeobecný seminář vztahující se k bezpečnosti strojních zařízení bude zaměřen na nové Nařízení o strojních zařízeních 2023/1230/EU, na základní principy hodnocení rizik dle EN ISO 12100 a návrh vhodných opatření k zajištění bezpečnosti za použití platných harmonizovaných norem.
Pozornost bude také soustředěna na novou normu ISO 13855:2024, která specifikuje umístění ochranných zařízení od nebezpečných částí s ohledem na rychlost přiblížení částí těla. Důležitou součástí semináře bude také přehled požadavků na ověřování strojních zařízení před jejich uvedením na trh nebo do provozu dle stávající směrnice 2006/42/ES a porovnání s požadavky nového nařízení o strojních zařízeních 2023/1230/EU. Společnou nově zavedenou alternativou k tištěným návodům k používání jsou návody v elektronické podobě, která mají však jasná pravidla, o kterých se na  semináři dozvíte také.
Podrobnější informace o probíraných tématech najdete ZDE.

Termíny:
9. – 10.4.       Plzeň, CZ
27. – 28.5.     Zaječí, CZ
4. – 5.6.         Demänovská dolina, SK

 

Provozovaná strojní zařízení: Klíčové požadavky a praxe

Jednodenní seminář vztahující se k bezpečnosti provozovaných zařízení bude zaměřen na minimální požadavky dle nařízení vlády 378/2001 Sb..  Zejména pak na způsoby posouzení, vyhledávání nálezů, hodnocení rizik a stanovování vhodných postupů pro návrh ochranných opatření k zajištění bezpečnosti. Pozornost bude také soustředěna na kompetence a odpovědnosti za provádění pravidelných kontrol nebo ověřování určitých částí strojních zařízení nebo konkrétních ochranných opatření. Důležitou částí semináře bude také definování odpovědností za stanovení lhůt pro jednotlivé kontroly nebo ověření a jejich vztah k příslušným normám.
Podrobnější informace o probíraných tématech najdete ZDE.

Termíny:
8.4.            Plzeň, CZ
26.5.          Zaječí, CZ
21.10.        Jičín, CZ

Oba semináře jsou vhodné pro pracovníky v oblasti managementu z řad výrobců i provozovatelů strojních zařízení, pro pracovníky z konstrukce (strojní i elektro), pro pracovníky údržby, pro bezpečnostní techniky a osoby s osvědčením na základě Zákona 309/2006 Sb. a jiné osoby, které se zabývají bezpečností strojních zařízení nových nebo provozovaných.

 

Robotika v praxi: Integrace bezpečnosti do výroby

Tento dvoudenní workshop je akce zahrnující teorii s požadavky na robotická pracoviště a praktické procvičení postupů, které zahrnují nejen kompletní posouzení rizik dle EN ISO 12100, ale i návrh a ověření ochranných opatření pro robotické pracoviště. Účastníci budou rozděleni do několika malých samostatně pracujících skupin, z nichž každá bude pracovat na stejném zadání fiktivního robotického pracoviště. Bonusem pro účastníky bude tak i možnost porovnat si jednotlivá řešení a ty nejlepší myšlenky rovnou přenést do své praxe.
V rámci workshopu Vás seznámíme i s novým vydáním normy ISO 10218-2:2025, která bude brzy harmonizována se směrnicí o strojních zařízeních.
Workshop je vhodný pro účastníky, kteří již mají alespoň základní znalosti a zkušenosti v oblasti návrhu robotických pracovišť a bezpečnosti strojních zařízení, které si na něm mohou uspořádat a prohloubit.
Podrobnější informace o probíraných tématech najdete ZDE.

Termíny:
30.9. – 1.10.        Loučeň, CZ
14. – 15.10.         Velké Karlovice, CZ

 

Přednáší:

Filip Němeček
Konzultant v oblasti bezpečnosti strojních zařízení
FS Qualified (TÜV Rheinland) # 26628/23 – Machinery

Ing. Ondřej Hudák
Konzultant v oblasti bezpečnosti strojních zařízení
FS Eng (TÜV Rheinland) # 26623/23 – Machinery