EUCHNER – More than safety.
EUCHNER – More than safety.
EUCHNER – More than safety.

EKS2

Nový bezpečnostní elektronický klíčový systém

Nový elektronický klíčový systém Euchner EKS2 představuje nejnovější generaci našich osvědčených klíčových systémů. Tento nový produkt dosáhnul třech vytyčených cílů: snadno se implementuje, snadno se obsluhuje a snadno se i nastavuje. Velká pozornost při vývoji byla přirozeně věnována také bezpečnosti.

Nová generace je logickým vývojem úspěšného systému EKS a má mnoho výhod z hlediska digitální kontroly přístupu a výběru bezpečného provozního režimu. Nejpoužívanější typické projekty s předdefinovanými funkcemi a datovými poli omezily programovací práci potřebnou k integraci systému na minimum. Od samého začátku byly zohledněny aktuální požadavky, například bezpečnostní faktory.

Pro komunikaci s nadřízeným řídícím systémem se používá sběrnice PROFINET, doplněná o spolehlivé, bezpečnostní polovodičové výstupy. Integrovaný přepínač PROFINET RT velmi usnadňuje zapojení EKS2 do rozsáhlého sběrnicového systému. Bezpečnostní výstupy 1 z n jsou přímo připojeny k bezpečnému řídicímu systému a tam vyhodnocovány. To umožňuje výběr bezpečného provozního režimu stroje na nejvyšší úrovni bezpečnosti, tedy až s PL e.

Namísto programování celého algoritmu bezpečného výběru provozních režimů v řídícím systému, jak tomu bylo v minulosti, si nyní zákazníci mohou vybrat vhodný projekt a jednoduše nakonfigurovat jednotlivé parametry prostřednictvím souboru GSDML ve svém konfiguračním softwaru.

Mezi další přednosti patří kompaktní rozměry čtecí hlavy a vyhodnocovací jednotky, které umožňují instalaci přímo operátorského panelu stroje. Čtecí hlava má vícebarevný LED indikátor a snadno se instaluje do typizovaného kruhového otvoru o průměru 22,5mm. Má také velmi malou zástavbovou hloubku a její tvarové provedení a použitý materiál jsou vhodné i pro hygienické aplikace. Vyhodnocovací jednotka umožňuje jak montáž na plocho, tak i na DIN lištu s příplatkovým adaptérem. Samotné elektronické klíče jsou barevně odlišené, velmi robustní s ocelovým kroužkem na zavěšení a využívají nejnovější typ RFID transpondérů s AES kódováním.

Nový systém EKS2 byl poprvé představen na veletrhu Hannover Messe, jeho uvedení na trh se očekává na podzim letošního roku.

Do té doby nebo v případě požadavku na jiné případně jednodušší řešení Vám rádi pomůžeme vybrat vhodné řešení z našeho aktuálního sortimentu, který najdete zde.