Úvod » Produktové novinky a aktualit » CTP – opravdu univerz&aa

CTP – univerzální zámek s RFID transpondérem

Bezpečnostní zámky Euchner CTP kombinují léty prověřený funkční princip elektromechanických bezpečnostních zámků s monitorováním jištění ochranného krytu s moderní technologií unikátně kódovaných RFID transpondérů. Dodávají se i ve variantách CTP Extended s integrovanými ovládacími prvky, CTP-BI s bistabilním jistícím elektromagnetem, CTP-AS s integrovanou sběrnicí AS-I Safety At Work a CTP-EX s certifikací ATEX.
Zámky CTP dosahují PLe/kat.4 dle ČSN EN ISO 13849-1, aktuátory mají vysokou úroveň kódování dle ČSN EN ISO 14119:2013 a zajišťují tak účinnou ochranu proti neoprávněnému ochromení. 

Odolné pouzdro z plastu zesíleného skelnými vlákny a robustní konstrukce kovové spínací hlavy zajišťuje jistící sílu až 2.600 N, která bohatě postačuje i pro náročné aplikace. Zámek CTP je kompaktní a je tvarově i rozměrově stejný, jako běžné elektromechanické bezpečnostní zámky TP/STP/STA s kovovými aktuátory s nízkou úrovní kódování. Na krytech, kde nemá obsluha motivaci k ochromení bezpečnostních prvků, lze tedy při zachování jednotného konstrukčního řešení upevňovacích konzol použít levnější elektromechanické zámky.

V nabídce je také široký sortiment příslušenství, ať už se jedná o ručně nebo klíčkem ovládané pomocné uvolnění jištění z přední strany zámku nebo petlice vhodné zejména pro vyřešení mechaniky upevnění zámku a ovládání dveří zavěšených na pantech. Petlice má také otvory pro upevnění visacího zámku, aby se zabránilo nechtěnému uzamčení dveří, pokud je někdo uvnitř (LOTO). Ke stejnému účelu v případě, že není použita petlice, slouží zajišťovací mechanismus, který se vloží do spínací hlavy zámku a proti vyjmutí se zajistí pomocí visacích zámků.

 

Pokud přece jen může dojít k nechtěnému uvěznění osoby uvnitř chráněného prostoru, je dobré zámek v souladu s normou ČSN EN ISO 14119:2013 vybavit mechanismem pro únikové uvolnění jištění, který musí přímo mechanicky působit na jistící čep zámku. K tomu slouží buď odjišťovací bowden montovaný na přední straně zámku, který se protáhne dovnitř nebezpečného prostoru, nebo lépe odjišťovací červený hříbek na tyči vyvedené ze zadní strany zámku.

Ideálním řešení bránícím uvěznění osoby uvnitř je použití zámku CTP-BI v provedení s bistabilním elektromagnetem, který při vypnutí napájení stroje zůstává v posledním stavu. Tedy jsou-li dveře odemčené v okamžiku vypnutí napájení, pak ani po jejich zavření nedojde k jejich uzamčení, přestože jinak (stroj pod napětím) se zámek chová jako standardní zámek bez napětí zamčený, tedy zamykaný silou pružiny.

Pro snadnější odhalení poruch jsou zámky CTP vybaveny detailní diagnostikou, LED indikátory jsou umístěny na předním krytu zámku a jsou tedy dobře viditelné. Diagnostické a monitorovací signály je samozřejmě možné pomocí výstupů přivést i do nadřazeného systému.
Zámky CTP-AR umožňují také sériové řazení až 20 prvků vybavených rozhraním "AR" (CES-AR, CET-AR, ESL-AR, MGB-AR) při zachování PLe.
Připojení k nadřazenému systému se děje pomocí konektorů M12 nebo M23 (RC18). Od typu konektoru se také odvíjí i krytí, které může dosahovat až IP69. Rodina zámků Euchner CTP zahrnuje také provedení s integrovaným rozhraním pro přímé připojení ke sběrnici AS-I Safety at Work.

Přehled dostupných variant, příslušenství, doplňků a dokumentace ke stažení najdete na produktové straně ZDE.

Český leták obsahující základní představení funkcí a výhod CTP.
MGB Videa ukazující použití CTP, montáž, konfiguraci apod.
Produktová stránka CTP-AR.

Zde najdete základní popis zámků CTP-AR, přehled nejběžnějších variant, odkazy na příslušenství a dokumenty ke stažení (katalogy, manuály, 3D modely,…)

Produktová stránka CTP-Extended.

Zde najdete základní popis zámků CTP Extended, přehled nejběžnějších variant, odkazy na příslušenství a dokumenty ke stažení (katalogy, manuály, 3D modely,…)

Podrobný český manuál CTP-AR.

 Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.