Úvod » Produktové novinky a aktualit » Bezpečnostní dveřní systé

Bezpečnostní dveřní systém MGBS

Bezpečnostní dveřní systém MGBS má za úkol doplnit zavedený systém MGB v instalacích, které jsou prostorově omezené. Štíhlé provedení zamykacího modulu je přizpůsobeno montáži na profily šířky 40 mm, takže nepřečnívá do stran, jako dveřní systém MGB. To se hodí zejména u dveří na vnějším nebo vnitřním rohu ochranného oplocení nebo na rozsáhlých zařízeních, kde je velké množství dveří těsně u sebe, oddělených jen jedním úzkým sloupkem nebo profilem.
Zamykací modul dveřního systému MGBS je tvořen v podstatě bezpečnostním zámkem instalovaným ve velmi robustním celokovovém třmenu. Vše je navrženo tak, aby se jediný zamykací modul dal použít pro levé i pravé dveře, a to posuvné i zavěšené na pantech. Systém MGBS dosahuje úrovně vlastností PLe/kat.4 dle ČSN EN ISO 13849-1 a to bez vyloučení závady na mechanických dílech zámku (fault exclusion), mimo jiné i díky unikátní konstrukci aktuátoru, která signalizuje jeho nadměrné mechanické přetížení předtím, než dojde k jeho destrukci. Zamykací modul může a nemusí být vybaven ovládacími prvky na přední straně krytu, které jsou vyvedeny do konektoru. Odpadá tak nutnost instalovat poblíž dveří samostatnou krabici s ovládacími prvky, navíc je vše včetně bezpečnostních signálů připojeno jediným kabelem. Prosvětlená tlačítka lze přizpůsobit pomocí vkládacích barevných čoček, které mohou být také potištěny symboly či piktogramy. Oblíbeným doplňkem zejména u variant bez napětí zamčených-napětím odemykaných je mechanické tlačítko ze zadní strany, sloužící jako únikové uvolnění jištění – tedy odemčení zámku zevnitř chráněného prostoru. To se hodí pro vyproštění náhodně uvězněných osob napřklad při provádění čištění a údržby, které má být podle normy možné bez cizí pomoci a bez použití nástrojů.
Modul vnější kliky obsahuje kromě mechanismu pro instalaci visacích zámků hlavně aktuátor s unikátně kódovaným RFID transpondérem, takže systém MGBS plní požadavky normy ČSN EN ISO 14119:2013 na spínače Typu 4 s vysokou úrovní kódování, čímž je zajištěno snadné splnění požadavků na "minimalizování možností ochromení blokovací zařízení", tak jak o nich mluví kapitola 7 této normy. Ochromení systému použitím jiného kusu aktuátoru není možné, neboť systém reaguje jen na jeden jediný při instalaci naučený. Dojde-li k poškození naučeného aktuátoru, lze zámek spárovat s jiným kusem, a to velmi snadno i v místě instalace, bez nutnosti použít nějaké programovací zařízení nebo software.
Pro snadnější odhalení poruch jsou bezpečnostní systémy MGBS vybaveny detailní diagnostikou, LED indikátory jsou umístěny na předním krytu a jsou tedy dobře viditelné. Diagnostické a monitorovací signály je samozřejmě možné pomocí výstupů přivést i do nadřazeného systému. 

Přehled dostupných variant, příslušenství, doplňků a dokumentace ke stažení najdete na produktové straně ZDE.

Podrobný informační leták k bezpečnostním dveřním systémům MGBS je ke stažení zde (PDF, anglicky, 0.35 MB).Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.