Úvod » Produktové novinky a aktualit » MGB2 Modular

MGB2 Modular

Nový bezpečnostní dveřní systém MGB2 Modular představuje další vývojový stupeň globálně úspěšného systému MGB, který nachází uplatnění zejména na dveřích oplocení u robotizovaných pracovišť.

Přepracovaný design, nové a rozšířené funkce, stejně jako modulární provedení nabízí maximální flexibilitu. MGB2 je více než jen obyčejné zajištění bezpečnosti ochranných dveří. Umožňuje totiž do jediného zařízení integrovat všechny funkce související s bezpečností a ovládáním technologie.

MGB2 je dodáván s komunikačním modulem (MBM) s rozhraním PROFINET/PROFISAFE. Tento může být buď přímo připojen/namontován k MGB2, nebo ho lze montovat odděleně, což se hodí zejména v prostorově omezených instalacích. Vše se vzájemně propojí pomocí běžných kabelů s konektory M12. Ke každému komunikačnímu modulu MBM lze připojit až 2 systémy MGB2.

Díky modulárnímu provedení lze MGB2 Modular volitelně vybavit různými funkcemi. Nabízí sloty pro dva submoduly, z nichž každý může obsahovat například až 3 ovládací prvky (tlačítka, přepínače, tlačítka nouzového zastavení,…). Submoduly je možno měnit kdykoliv i za chodu, což minimalizuje výpadky výroby jen kvůli poškození ovládacích prvků.

Stejně jako jeho předchůdce, je i MGB2 Modular velmi robustní. Odolné průmyslové provedení pouzdra obsahuje i integrovanou montážní desku a dveřní zarážku. Systém je velmi univerzální, stejný kus může být namontován na levých i pravých dveřích, na dveřích na pantech i posuvných,…  Jistící síla 2.000 N účinně brání nechtěnému otevření bezpečnostních dveří, vynikající je také odolnost proti nárazu předmětu s velkou kinetickou energií. MGB2 samozřejmě plní všechny požadavky relevantních norem, například ČSN EN ISO 13849-1 a ČSN EN ISO 14119.

Přehled dostupných variant, příslušenství, doplňků a dokumentace ke stažení najdete na produktové straně ZDE.

Podrobný informační leták k bezpečnostním dveřním systémům MGB2 Modular je ke stažení zde (PDF, anglicky, 0.95 MB).Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.