Úvod » Produktové novinky a aktualit » MGB2 Classic

Stejně jako teprve nedávno představené řešení MGB2 Modular představuje i nový systém ochranných dveří MGB2 Classic další vývojový stupeň celosvětově úspěšného systému Multifunctional Gate Box MGB značky EUCHNER. Na rozdíl od varianty Modular ale provedení Classic nekomunikuje prostřednictvím sběrnicového systému, nýbrž se přímo připojuje k příslušnému řídicímu systému. Ideálně se proto hodí pro paralelně zapojené systémy nepropojené v síti. Systém disponuje dvěma výstupy OSSD, nepřetržitě poskytuje diagnostické informace prostřednictvím indikačních LED diod a lze ho sériově řadit do kombinace až s 10 přístroji.

Konstruktérům strojů, integrátorům a uživatelům nabízí modulární konstrukce systému MGB2 Classic maximální flexibilitu. Kombinováním s velkým počtem libovolně volitelných submodulů je možné pokrýt všechny požadavky na systémy zavírání dveří. Submoduly mohou být osazeny například tlačítky, otočnými spínači s klíčem i bez něj nebo tlačítky nouzového zastavení. To zjednodušuje skladové hospodářství a umožňuje efektivně realizovat dodatečná přání na změny nebo rozšiřování systému.

K univerzálnosti systému MGB2 Classic přispívá také přepínač DIP: Podle polohy spínače se bezpečnostní výstupy aktivují už při zavřených a nejištěných dveřích, nebo až při bezpečně zajištěných dveřích. Další zvýšení variability zajišťuje vyhodnocovací modul s jištěním ochranného krytu, který lze upevnit na dveře se závěsy nalevo nebo napravo i na posuvné dveře. Pro individuální přizpůsobení systému MGB2 Classic konkrétní úloze je mimoto k dispozici rozsáhlé portfolio příslušenství EUCHNER: od potvrzovacích tlačítek až po únikové a pomocné odjišťovací prvky.

Kromě robustnosti pouzdra, rozsáhlým diagnostickým funkcím a možnosti kdykoli vyměňovat submoduly i za provozu jsme se při vývoji nového člena rodiny MGB2 zaměřovali také na snadnost opravy jednotlivých komponent. Veškeré šrouby jsou tudíž zabezpečené proti ztracení a dotahují se či povolují pomocí jediného nástroje. Rychlou a bezproblémovou výměnu dále podporují kódované svorky na připojovacích modulech, které výrazně zkracují zbytečné prostoje.
 

Podrobný informační leták k bezpečnostním dveřním systémům MGB2 Classic je ke stažení zde (PDF, anglicky, 1.51 MB).Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.