Úvod » Produktové novinky a aktualit » Multifunkční bezpečnostní

Multifunkční bezpečnostní dveřní systém MGB

Český leták obsahující základní představení funkce a výhod MGB.
MGB Videa ukazující použití MGB, montáž, konfiguraci apod.
Produktová stránka MGB.

Zde najdete základní popis MGB, přehled nejběžnějších variant, odkazy na příslušenství a dokumenty ke stažení (katalogy, manuály, 3D modely,…)

Český katalog MGB-AP,AR, PN a příslušenství.
Český podrobný manuál k MGB.

Bezpečnostní dveřní systém MGB v sobě spojuje osvědčené i nové technologie – kombinuje totiž mechanické zamykání s bezkontaktním bezpečnostním RFID systémem – výsledek je nejvyšší možná úroveň bezpečnosti kat.4 / PLe dle ČSN EN ISO 13849-1, společně s účinnou ochranou proti ochromení danou vysokou úrovní kódování aktuátorů dle ČSN EN ISO 14119:2013.

Systém MGB se skládá z modulu vnější kliky, zamykacího modulu a modulu nouzové vnitřní kliky. Mechanická konstrukce je přizpůsobena snadné montáži na hliníkové nebo ocelové profily se středovou drážkou.

Zamykací modul je srdcem celého systému, dle verze obsahuje bezpečnostní spínač nebo zámek s mechanickým nebo elektrickým zamykáním. Veškeré důležité části zámku jsou kovové, k jeho poškození tedy nedojde ani při necitlivém zabouchnutí dveří. Blokovací síla je 2.000 N. Jejich provedení tvoří jakýsi trychtýř, který navede zamykací kolík do zámku i když jsou dveře velmi nepřesně seřízeny. Po uzamčení je povolená vůle kolíku ve všech směrech 4 mm, takže vibrace za chodu nezpůsobují výpadek čtení transpondérů a následně zastavení zařízení.

Dostupné jsou verze s až čtyřmi integrovanými ovládacími prvky (prosvětlené tlačítko, ruční přepínač, přepínač na klíček, tlačítko nouzového zastavení). Ty lze využít například jako žádost o otevření dveří, znovuspuštění procesu apod. - odpadá tak nutnost instalovat vedle zámku ještě nevzhlednou plastovou krabici s tlačítky. Ovládací prvky jsou samostatně vyvedeny do svorkonice uvnitř MGB, nesouvisí nijak s funkcí zámku a uživatel je tedy může po připojení k PLC využívat libovolným způsobem. U tlačítek může uživatel snadno sám změnit barvu jejich podsvícení výměnou barevné krytky, při zachování krytí IP65.

Modul vnější kliky obsahuje zamykací kolík s transpondérem a blokovací západku, do které lze uzamknout visací zámek – tak je znemožněno uzavřít dveře a spustit zařízení, pokud se někdo nachází uvnitř.

Na vnitřní stranu oplocení lze namontovat modul nouzové červené kliky, jejíž pomocí lze zámek kdykoliv zevnitř odemknout a dostat se mimo nebezpečí. Klika samotná je velmi intuitivní řešení tohoto problému, uvězněná osoba nemusí v panice zkoumat, jakým způsobem se nejrychleji dostat ven.

Celý systém MGB nahrazuje vlastně bezpečnostní zámek, dodatečný dveřní spínač, petlici a kliku, bezpečnostní relé a instalační box s tlačítky a signálkami. Zákazník tedy získá unikátně jednoduché řešení „vše v jednom“ za rozumnou cenu s nejvyšší možnou úrovní zabezpečení a s kvalitou danou značkou EUCHNER, která již desítky let patří mezi špičku ve vývoji a výrobě prvků zajišťujících bezpečnost osob pracujících na strojních zařízeních.

Přehled dostupných variant, příslušenství, doplňků a dokumentace ke stažení najdete na produktové straně ZDE.Aktuality

Pozvánka na seminář
21.05.2019
Zveme Vás na odborný seminář "Současné trendy v oblasti řešení bezpečnosti u ochranných krytů strojních zařízení" !
více>>
Novinky 2019
01.03.2019
Prohlédněte si přehled novinek pro rok 2019, které jsme pro Vás připravili  !
více>>
Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.