Úvod » Produktové novinky a aktualit » EKS Light

EKS Light

Uvedením elektronického klíčového systému EKS Light na trh otevírá Euchner možnost použití technologie EKS i pro malé a decentralizované aplikace. Jednoduché připojení přes paralelní rozhraní, snadná a rychlá integrace i do existujících aplikací a kompatibilita se systémem EKS jsou hlavní výhody této novinky.

Systémy EKS Light lze použít pro řízení přístupu a jako náhradu hesel a jsou velmi rozšířené nejen v průmyslu automobilovém, ale i v potravinářském, chemickém apod. Prostě všude tam, kde je potřeba zabráněním neoprávněné manipulace s nastavením stroje nebo procesu  předejít vzniku situace nebezpečné pro obsluhu nebo pro kvalitu procesu či výrobků.

Systémy EKS Light se skládají ze čtečky a klíčů, které v sobě integrují RFID transpondéry. Díky této moderní bezkontaktní technologii bylo možné zařízení navrhnout s krytím IP67. Společně s kvalitním obvodovým řešením odolávajícím elektromagnetickému rušení znamená, že EKS Light lze používat v opravdu náročném průmyslovém prostředí.

Nejzásadnějším rozdílem proti "plnohodnotným" systémům EKS je integrace rozhodovací inteligence dovnitř systému, není na to nutný nadřazený řídicí systém připojený přes komunikační rozhraní. EKS Light má 4-bitové paralelní výstup (jednoduše řečeno 4 digitální výstupy, jejichž binární kombinací systém signalizuje číslo oprávnění/úroveň přístupu uložené ve vloženém klíči). Odpadá tedy nutnost implementovat do nadřazeného systému komunikační rutiny, EKS Light lze připojit k jakémukoliv systému, včetně obyčejné reléové logiky. Na druhou stranu, neexistence datového komunikačního rozhraní znamená nemožnost získání celosvětově jedinečného sériové čísla vloženého klíče. Dostanete tedy informaci o úrovni přístupu člověka, který vložil klíč, ale neznáte jeho identitu.

 

Podrobnější informační leták k systémům EKS Light je ke stažení zde (PDF, anglicky, 2.3 MB).Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.