Úvod » Produktové novinky a aktualit » EKS Light modular

EKS Light modular

Uvedením elektronického klíčového systému EKS Light na trh otevřel Euchner možnost použití technologie EKS i pro malé a decentralizované aplikace. Hlavními výhodami je jednoduché připojení přes paralelní rozhraní, snadná a rychlá integrace i do existujících aplikací a kompatibilita se systémem EKS.

Systémy EKS Light lze použít pro řízení přístupu a jako náhradu hesel a jsou velmi rozšířené nejen v průmyslu automobilovém, ale i v potravinářském, chemickém apod. Prostě všude tam, kde je potřeba zabráněním neoprávněné manipulace s nastavením stroje nebo procesu předejít vzniku situace nebezpečné pro obsluhu nebo pro kvalitu procesu či výrobků.

Pro instalace, kde je nedostatek místa, bylo vyvinuto modulární provedení EKS Light, které má čtecí hlavu oddělenou od vyhodnocovací elektroniky, která je umístěna v rozvaděči na DIN liště.

Základní vlastnosti modulárního EKS Light jsou tyto:

- malé rozměry čtecí hlavy, malá zástavbová hloubka
- konstrukce hlavy drží klíč na místě, je možno jej na ni zavěsit
- instalace do standardní "tlačítkové" díry o průměru 22,5mm
- díky tomu lze systém použít pro modernizace a rekonstrukce, například jako náhrada běžných vícepolohových přepínačů provozních režimů na klíček
- utěsněné provedení se zaoblenými rohy, ze speciálního materiálu vyhovujícím pro použití v prostorách s náročnými hygienickými předpisy, například v potravinářství

 

Systémy EKS Light se skládají ze čtečky a klíčů, které v sobě integrují RFID transpondéry. Díky této moderní bezkontaktní technologii bylo možné zařízení navrhnout s krytím IP67. Společně s kvalitním obvodovým řešením odolávajícím elektromagnetickému rušení znamená, že EKS Light lze používat v opravdu náročném průmyslovém prostředí.

Nejzásadnějším rozdílem proti "plnohodnotným" systémům EKS je integrace rozhodovací inteligence dovnitř systému, není na to nutný nadřazený řídicí systém připojený přes komunikační rozhraní. EKS Light má 4-bitové paralelní výstup (jednoduše řečeno 4 digitální výstupy, jejichž binární kombinací systém signalizuje číslo oprávnění/úroveň přístupu uložené ve vloženém klíči). Odpadá tedy nutnost implementovat do nadřazeného systému komunikační rutiny, EKS Light lze připojit k jakémukoliv systému, včetně obyčejné reléové logiky. Na druhou stranu, neexistence datového komunikačního rozhraní znamená nemožnost získání celosvětově jedinečného sériové čísla vloženého klíče. Dostanete tedy informaci o úrovni přístupu člověka, který vložil klíč, ale neznáte jeho identitu.

 

Podrobnější informační leták k systémům EKS Light / Light modular je ke stažení zde (PDF, česky, 6.25 MB).Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.