Úvod » Produktové novinky a aktualit » Konfigurovatelná bezpe

Konfigurovatelná bezpečnostní vyhodnocovací jednotka CES-CB

Nová jednotka CES-CB doplňuje sortiment bezpečnostních vyhodnocovacích jednotek CES-AZ o konfigurovatelnou verzi. Byla speciálně vyvinuta pro zabezpečení malých a středních strojů.

Zahrnuje v sobě všechny výhody stávajících vyhodnocovacích jednotek, jako je kombinace technologie unikátně kódovaných RFID transpondérů a bezpečnostního relé v jednom pouzdře a možnost připojit až čtyři čtecí hlavy typů CES, CEM, CET a CKS. Navíc však obsahuje 25 přepínatelných konfigurací s odlišnou logikou spínání, které lze rozšířit o dalších 10 instalací paměťové karty. Pro vytvoření bezpečnostních zón lze také pospojovat několik jednotek CES-CB.

CES-CB je vybavena 3 bezpečnostními výstupy, 6 monitorovacími výstupy, 4 bezpečnostními vstupy pro čtecí hlavy a 4 bezpečnostními vstupy pro klasické bezpečnostní prvky s bezpotenciálovými nebo OSSD výstupy. Díky nim lze k CES-CB připojit mnoho různých prvků, jako například tlačítka nouzového zastavení, potvrzovací tlačítka, elektromechanické spínače a zámky, laserové skenery, optické závory apod. Každý z bezpečnostních výstupů může mít v závislosti na zvolené konfiguraci vlastní logiku spínání, včetně možnosti zpožděného odpadu. Všechny vstupy a výstupy jsou neustále monitorovány pro detekci zkratu a jiných problémů.

Jednotku CES-CB je snadné obsluhovat díky jejímu přehlednému a podsvícenému displeji a otočnému voliči. Menu je jednoduché,
intuitivní a nevyžaduje znalost cizích jazyků. Na displeji lze zobrazovat i diagnostické informace, jako například stav jednotlivých vstupů a výstupů.

CES-CB nabízí maximální bezpečnost. V závislosti na zvolené konfiguraci a připojených prvcích lze dosáhnout PLe dle normy ČSN EN ISO 13849-1. Tato jednotka navíc plní i požadavky nové normy ČSN EN ISO 14119:2013.

Podrobnější informační leták k bezpečnostním vyhodnocovacím jednotkám CES-CB je ke stažení zde (PDF, anglicky, 3.87 MB).

Odkaz na produktovou stranu s přehledem variant a podrobnými dokumenty ke stažení je zde.Aktuality

Pozvánka na seminář
21.05.2019
Zveme Vás na odborný seminář "Současné trendy v oblasti řešení bezpečnosti u ochranných krytů strojních zařízení" !
více>>
Novinky 2019
01.03.2019
Prohlédněte si přehled novinek pro rok 2019, které jsme pro Vás připravili  !
více>>
Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.