Úvod » Podpora » Program SISTEMA

Program SISTEMA

 
Nástroj pro snadnou aplikaci normy EN ISO 13849-1

Program SISTEMA (Safety Integrity Software Tool for the Evaluation of Machine Applications) nabízí vývojářům bezpečnostních částí ovládacích systémů strojů úplnou podporu ve vyhodnocování dosažené úrovně vlastností (PL, performance level) v kontextu normy EN ISO 13849-1.

SISTEMA byla vytvořena a je podporována organizací IFA (Das Institut für Arbeitsschutz der Deutschen Gesetzlichen Unfallversicherung), dříve známou také jako BG nebo BGIA.  SISTEMA je dostupná zdarma, největší výhodou je otevřenost – lze používat knihovny bezpečnostních prvků od různých výrobců, v praxi zpravidla není bezpečnostní systém tvořen výrobky jediné značky.

Tento nástroj umožňuje modelovat strukturu ovládacích systémů na základě předepsaných architektur. Relevantní parametry potřebné pro provedení analýzy rizika, jako například požadovanou úroveň vlastností (PLr), kategorie bezpečnostních částí ovládacích systémů (SRP/CS), opatření proti poruchám se společnou příčinou (CCF) na vícekanálových systémech, střední dobu do nebezpečné poruchy každého kanálu (MTTFd) a diagnostické pokrytí (DC) komponent a bloků, je možné během modelování vkládat krok po kroku ve vstupních dialozích. Při změně jakéhokoliv parametru je ihned zobrazen vliv na celý systém. Uživatel je ušetřen od časově náročného vyhledávání v tabulkách a výpočtu vzorců, výsledek včetně kompletní dokumentace celého procesu lze vytisknout.

 

Ke stažení aktuální verze SISTEMA, dokumentace a příkladů ze stránky IFA klikněte zde nebo na obrázek dole prosím.Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.