Úvod » Podpora » PL kalkulační disk

PL kalkulační disk

Nová norma ČSN EN ISO 13849-1, jako nástupce starší ČSN EN 954-1, poskytuje návod k jednoduchému vývoji, ověřování a certifikaci bezpečnostních částí ovládacích systémů v oblasti strojních zařízení. Je v ní prakticky zkombinován přístup deterministický s přístupem hodnotícím pravděpodonst vzniku nebezpečné poruchy za hodinu.

Kategorie řídícího obvodu (struktura, tedy redundance a vnitřní testování) a její pravděpodobnostní vlastnosti (střední doba do nebezpečné poruchy MTTFd, diagnostické pokrytí DC, opatření pro potlačení poruch se společnou příčinou CCF) jsou nyní nově zahrnuty v pojmu Úroveň vlastností (PL, Performance level).

 

Kalkulační disk pro zjednodušené stanovení úrovně vlastností PL

Pro snadné zjednodušené stanovení PL můžete použít PL kalkulační disk, který byl vyvinut organizacemi IFA (Das Institut für Arbeitsschutz der Deutschen Gesetzlichen Unfallversicherung) a VDMA (German Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V.), za podpory ZVEI (German Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie.

 

Jak disk používat ?

Principy uvedené v normě jsou znázorněny pomocí dvou vzájemně otočných kotoučů, upevněných ve středu. Úroveň vlastností PL lze snadno určit pootáčením horního disku tak dlouho, až se v okénku dole zobrazí vypočtená hodnota MTTFd  (střední doba do nebezpečné poruchy). Podle kategorie (struktury) a diagnostického pokrytí (DC), kterou má Váš systém, se Vám v okénku nahoře objeví koeficient na barevném pozadí. Vynásobením koeficientu a faktoru zvětšení (dle barvy pozadí, vpravo na disku) dostanete pravděpodobnost vzniku nebezpečné poruchy za hodinu. Ta již přímo odpovídá úrovni vlastností PL, kterou vlastně barvy uvedené vpravo na disku reprezentují.

  

Kde získat kalkulační disk ?

Kalkulační disk můžete získat u naší pobočky firmy EUCHNER, kontaktujte nás prosím.

 Aktuality

Řešení pro potravinářství a balící stroje
02.02.2019
Podívejte se na naši nabídku řešení pro balící linky i do chemicky agresivních prostředí.
více>>
EKS FSA pro volbu provozních režimů
03.01.2019
Elektronický klíčový systém EKS FSA je možno použít pro volbu provozních režimů stroje za pomoci dotykového displeje.
více>>

Kontakty

Pobočka EUCHNER pro CZ/SK:

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
info@euchner.cz

www.euchner.de/cs-cz
www.euchner.cz

 

Základní účetní údaje
Mapa dojezdu
 

Copyright © 2019 Euchner Electric s.r.o.